Dovolená nemusí být jen pláž a moře…

Co dělat v okolí?

Srdce Chorvatska má co nabídnout nejen v létě

Pobřeží kolem Zadaru má co nabídnout a to nejen v létě. Pláž a vodní sporty,  potápění, cyklistika, rybaření, hikování, národní parky, výborná kuchyně, památky. Během vašeho pobytu v našich vilkách se rozhodně nudit nebudete!

Vranské jezero

Vranské jezero je největším jezerem v Chorvatsku s rozlohou 30,16km2. Je však vzdálené jen pár kilometrů od resortu. Ideální nejen pro rybáře, ale také pro aktivní cyklisty vzhledem k několik cyklostezkám. Lze ho objet celé na kole za pár hodin nebo vyrazit autem ke kanálu, které spojuje jezero s mořem. Za jezerem se nachází vyhlídkové místo na skalnatém kopci Kameňjak, kam lze pohodlně dojet během 30 minut. Za dobrých podmínek lze vidět až do okolí 200km. Výhled na NP Kornati a ostrůvky rozeseté před jezerem je  přímo dechberoucí. 

Národní park Krka

Národní park Krka je známý především svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. NP Krka není tak známý jako Plitvické jezera, ale právě kvůli menší rozloze a také kratší dojezdové vzdálenosti je právě toto „must see“ lokalita pro všechny turisty, kteří se vydávají do středního Chorvatska. in ipsum id orci porta dapibus. Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Praesent sapien massa, convallis a pellentesque nec, egestas non nisi. Cras ultricies ligula sed magna

Národní park Kornati 

Pokud se vydáte na jeden z kopců kolem Buqez resortu nebo na vyhlídku Kamenjak za jezerem, určitě si všimnete v dáli desítek ostrůvků NP Kornati. Některé ostrovy vystupují příkře z moře strmými stěnami, jiné jsou téměř ploché. Je to nejhustší souostroví na Jadranu – 147 ostrovů, ostrůvků a útesů na ploše cca 300 km2. Na Kornati se podnikají krátké jednodenní výlety lodí, které organizují chorvatské cestovní agentury a kanceláře. Hlavními východisky plaveb na Kornatské ostrovy jsou obce a letoviska na ostrovech Murter, Dugi otok, Ugljan a Pašman. 
Pro milovníky potápění je oblast Kornat velice lákavá díky bohaté podmořské fauně a hlubokým propastem (skalnaté zdi, které padají do desítek metrů).

Zadar

Zadar je město v chorvatské Dalmácii, na pobřeží Jaderského moře, 200 km jižně od Záhřebu a pouze 35 km severně od Buqez resortu . Je pátým největším chorvatským městem. Na výlet po historickém centru si naplánujte alespoň půl dne. Ve městě je velké množství výborných restaurací, kaváren a bister. Kolem města vyrostlo několik velkých nákupních center. 
Jen samotná cesta z resortu do Zadaru je krásným – dovolenkovým zážitkem. Po cestě se můžete stavit ve měste Biograd na Moru nebo v největší chorvatské marině Sukošan.

 

Ostrov Murter

Branou na ostrov Murter je městečko Tisno, kam dojedete během 15 minut. Na ostrově naleznete spoustu tradičních „konob“, kde si pochutnáte na čerstvých rybách a mořských plodech. Doporučujeme projížďku protáhnout až do městečka Betina či hlavního města Murteru. 

 • Výborné restaurace
 • Malebné zátoky na koupání

Biograd na Moru

Pro české turisty netřeba představovat. Mezi Zadarem a Šibenikem jde o největší letní resort, který nabízí všechny služby. Doporučujeme sobotní farmářské trhy, kde nakoupíte víno, olivový olej, zeleninu a ovoce i pečivo a vše od místních producentů.

 • Velká marina ze které se vyplouvá na plavby
 • LIDL, Kaufland a další supermarkety

Šibenik

Šibenik se nachází jižně od resortu a to pouze 30 min jízdy autem. Pro milovníky památek – v seriálu Hry o Trůny se zde nacházel Braavos. Pokud Vám nevadí rozpálené centrum a pochůzky po městě, určitě navštivte i toto město.

 • Historické centrum se spoustou uliček ipsum
 • 30 min jízda autem po jadranském pobřeží
  Aktivní dovolená

  Sportovní vyžití

  Potápění

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor 

  Jízda na kole

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor 

  Rybaření

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor 

  Fun park Biograd

  Ve Fun parku Biograd na vás a vaše ratolesti čeká více než 30 atrakcí. Pokud máte děti, určitě si udělejte výlet i do fun parku v Biogradu, kam dojedete během 10min. Více informací zde

  Zajímají vás jiné aktivity?

  Ozvěte se nám!